MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ!

+48 607 701 311 LUB NAPISZ: SKLADNICA@SIEDEMGOR.PL

Pionierka obozowa okiem inżyniera - PORADNIK, wyd.I [inż.Maciej Mamys] - seria: ABC obozu harcerskiego TOM 1

Pionierka_obozowa_okladka.jpg
  • nowość
Dostępność: ponad 150 sztuk
Wysyłka w: 3 dni robocze
Cena: 19,00 zł

Cena regularna:

19.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 03010097

Opis

PIONIERKA OBOZOWA OKIEM INŻYNIERA autorstwa druha inż. Macieja Mamysa jest pierwszym tomem z serii ABC obozu harcerskiego.

Poradnik ten w prosty i klarowny sposób przybliża podstawy sztuki zwanej pionierką, która uczy poprawnego posługiwania się różnymi narzędziami, właściwych technik obróbki drewna oraz przybliża sposoby budowania harcerskich obozów w lesie.

 
„Pionierka obozowa okiem inżyniera”
tematyka: poradnik
cykl: ABC obozu harcerskiego - TOM 1
 
autor Maciej Mamys
 
stron: 56
oprawa miękka, klejona

Wydawnictwo ZHR, Warszawa 2023, Wydanie I
ISBN 978-83-87899-33-2

-----

Ze wstępu autora: „Budowanie infrastruktury obozowej to z pewnością jedna z najbardziej wymagających części harcerskiego obozu letniego. Często to właśnie wtedy zdarzają się najcięższe wypadki, kończące się w szpitalu lub też sytuacje, w których niewiele brakuje, aby do takich wypadków doszło. Ile razy zdarzyło się, że komuś pod nogą osunęła się słabo zamontowana belka i prawie spadł z górnego piętra „kurnika”, albo złamała się jedna z belek pryczy i siedzący na niej harcerze spadli na ziemię, albo też podczas tzw. „depionierki” w niekontrolowany sposób zawalił się dach stołówki, niemal przygniatając stojących tuż obok obozowiczów.
Na podstawie mojego dziesięcioletniego doświadczenia harcerskiego zaryzykuję tezę, że jedną z głównych przyczyn tym podobnych groźnych sytuacji związanych z drewnianymi konstrukcjami na obozie, jest brak dostatecznej wiedzy na etapie projektowania i pewnej dozy wyobraźni przy samej budowie.
(…)
Na przestrzeni lat powstało wiele opracowań na temat harcerskiej pionierki. Są to często dobre źródła do czerpania nowych inspiracji pionierkowych oraz mało znanych w ZHR patentów ze środowisk skautowych w Polsce i za granicą. Równie często jednak źródła te przedstawiają niekorzystne rozwiązania konstrukcyjne, a nawet wprost błędne zalecenia. Zdarza się także, że niektóre opracowania zawierają sprzeczne ze sobą wersje rozwiązania tego samego problemu, co tym bardziej skłoniło mnie do napisania tego poradnika.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl