MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ!

+48 607 701 311 LUB NAPISZ: SKLADNICA@SIEDEMGOR.PL

Od finki do amerykanki [hm.Piotra Giczela]

Dostępność: ponad 20 sztuk
Wysyłka w: 2 dni robocze
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 03010093

Opis

"Co w gronie młodych instruktorów czy harcerzy starszych usłyszymy w odpowiedzi na hasło "technika w harcerstwie, technika na obozie"? Najczęstszymi odpowiedziami będą stwierdzenia: "techniki harcerskie", "terenoznawstwo, łączność, samarytanka", a przede wszystkim "pionierka obozowa".

Tym razem nie chodzi o typowo harcerskie, terenowe techniki. Chociaż też wcale nie jest powiedziane, że zaprezentowane w tej publikacji propozycje do wykorzystania, zarówno w czasie zbiórek w harcówkach, jak i na biwakach, rajdach rowerowych czy żeglarskich rejsach albo na obozach stacjonarnych nie mogą zyskać rangi "harcerskiej". Dla autora publikacji byłaby to spora radość, a jednocześnie dowód, że nie myli się, twierdząc, że harcerstwo od początku swych dziejów było awangardowe, a do prowadzenia różnorodnych zajęć wykorzystywano w nim nowoczesne na dany czas zdobycze techniki. Takie jak choćby: busolę, mapy topograficzne, lornetki, telegraf, telefony, radiotelefony, rowery, motocykle, czasem nawet samochody, szybowce, balony, żaglówki, systemy wodociągowe i centralnego ogrzewania, wiatrówki czy karabinki sportowe, wykrywacze metali i inne.

A skoro harcerstwo było awangardowe, to czemu obecnie miałoby takie nie być? Czemu harcerze nie mieliby korzystać z najnowszych urządzeń mikroprocesorowych, z komputerów, komórkowych telefonów, GPS-ów, Odnawialnych Źródeł Energii itp.? Czemu nie mieliby używać pił i pomp spalinowych albo elektrycznych, oświetlenia LED i elektronicznych systemów dozoru lub sterowania?..."

Książka poświęcona zastosowaniom techniki w pracy harcerskiej, inspirowana popularnym w latach 70 i 80 programem "Zrób to sam" prowadzonym przez p. Adama Słodowego. 

--

Wydawnictwo ZHR

Warszawa 2021, str. 248, oprawa miękka, format 24x17 cm

ISBN 978-83-87899-38-7

Wydanie I

Autor hm. Piotr Giczela

Rysunki hm. Grzegorz Nowak, projekt okładki hm. Grzegorz Nowak

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl